Akbank personel alımı 2014

2014 yılında 35 yeni şube açılışı gerçekleştiren Akbank toplam 925 şubeye ulaştı. Geçen yıl 250 bin personel alımı gerçekleştiren banka 2014 yılında 70 yeni şube açmayı tasarlayan banka 1.600 yeni personel alımı gerçekleştirme hedefinde.

Akbank 2014 yılında başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere büyük illerde şube açmayı planlayan Akbank’ın istihdam siyaseti şöyle: Banka personel ihtiyaçları paralelinde Türkiye genelinde işe alımlar yapıyor. Bunun için çeşitli imtihan ve mülakatlar tertip eden banka işe alımlarda dört değişik yöntem kullanıyor. Tecrübesiz adalar için yeni asistanlık, yönetici adaylığı ve müfettiş yardımcılığı pozisyonları için değişik işe alım süreçleri var.

Tecrübesiz alımlarda 28 yaşını doldurmuş olmak, üniversitelerin bankacılıkla alakalı bölümlerinden mezun olmak ve askerliğini bitirmiş olmak gerekiyor. Tecrübeli personel alımlarında ise yetkinlik bazlı mülakat yapılıyor. Kişilerin daha yakından tanımaya çalışan banka mülakat mertebesinde adayların kişilik yapılarına, yetkinlikleriyle alakalı görevin uyumuna ve kuvvetli istikametlerine odaklanıyor.

  • akbank personel alm 2014
İlgili ilana iş başvurusu yapmak isteyen adayların kariyer sitelerindeki iş ilanlarını takip edebilir, daha detaylı bilgi alabilir ve iş başvurusu yapabilir. Ayrıca kurumun internet sitesindeki kariyer bölümünden veya kariyer sitesindeki insan kaynakları bölümünden iş başvurusu yapabilir.